Przemysł

nowoczesne hale

Nowoczesne hale

Nowoczesne hale stalowe o lekkiej konstrukcji są coraz częstszym elementem przemysłowego krajobrazu. Co powoduje, że przedsiębiorcy decydują się na budowę tego typu obiektów? Na czym opiera się konstrukcja takiej hali? Co to jest technologia Remco? Jakie są zastosowania i rodzaje hal stalowych?

Dziś coraz więcej inwestorów prywatnych oraz firm decyduje się na wybudowanie nowoczesnej hali stalowej z przeznaczeniem na swoją działalność gospodarczą. Jest to optymalne rozwiązanie, zarówno pod względem finansowym, jak i czasu realizacji. Niewygórowane koszty budowy oraz łatwość i szybkość montażu to główne zalety tego typu budownictwa przemysłowego. Z tych powodów wielu przedsiębiorców decyduje się na realizację takiej inwestycji, gdyż jest ona w zasięgu ich możliwości.

Nowoczesne hale to lekkie stalowe konstrukcje

Konstrukcja nośna hali składa się z kompletu ram blachownicowych oraz usztywnień wiatrowych lub stężeń portalowych. Wykonana jest ze stali pokrytej warstwą antykorozyjną. Stalowe ramy nośne są złożone ze spawanych elementów o pełnych przekrojach. Zastosowanie systemu Remco pozwala na uzyskanie dużych rozpiętości bez podpór wewnętrznych.

Zasadnicza obudowa hali stalowej jest wykonana z blach trapezowych. Blachy dachowe pokrywa się z obu stron stopem cynku i aluminium w celu zabezpieczenia przed korozją. Blachy ścienne są ocynkowane z obu stron i pomalowane farbą poliestrową.

Stosowana izolacja ma dobre parametry akustyczne i cieplne oraz jest zróżnicowana pod względem rodzajów warstw i grubości w zależności od przeznaczenia hali. Zarówno izolacje dachowe, jak i ścienne są wykonane z mat z wełny szklanej pokrytej paroizolacją od strony wewnętrznej. Taki rodzaj izolacji pozwala na szybki montaż obudowy, a ponadto ma bardzo dobre właściwości akustyczne.

System umożliwia umieszczenie w konstrukcji ścian ram o przekroju litery C, wykonanych z zimnogiętych profilów stalowych, służących jako obramowanie okien, drzwi i bram.

Rynny dachowe i rury spustowe odprowadzają wodę z dachu. System odwodnienia wykonany jest z galwanizowanej obustronnie blachy stalowej.

Hale mogą zostać wyposażone w naświetla dachowe, doświetlające wnętrze światłem naturalnym. Poza tym obudowa obiektu może być modyfikowana i dopasowana do potrzeb inwestora.

Technologia Remco

Niezawodna technologia Remco polega na zastosowaniu lekkiej konstrukcji hal (kilkanaście kg/m2) oraz charakteryzuje się dużymi rozpiętościami bez podpór wewnętrznych (do 80 m). System pozwala również na najkorzystniejsze dopasowanie rozstawów słupów do potrzeb konkretnego klienta.

Dzięki zastosowaniu tej technologii podstawowa konstrukcja hali stalowej może być zbudowana zaledwie w ciągu 30 dni. Firma Ocmer jest jedyną w kraju wykorzystującą system Remco.

Cechy charakterystyczne konstrukcji budowanej według tej sprawdzonej technologii to: blachownicowe ramy stalowe ze słupów i rygli (o sztywnościach zgodnych z przebiegiem momentów zginających) stanowiące zasadniczą konstrukcję nośną obiektu, płatwie dachowe i rygle ścienne w postaci zimnogiętych kształtowników wykonane z bardzo wytrzymałej stali, łączenie elementów konstrukcyjnych za pomocą śrub, stosowanie stężeń typu „X” z okrągłych prętów montowanych w dachu, a także ścianach podłużnych i szczytowych dla uzyskania sztywności przestrzennej konstrukcji, możliwość zamontowania belek podsuwnicowych i wciągarek. Poza tym wnętrze hali, dzięki wykonaniu konstrukcji antresoli, może być wykorzystywane jako dodatkowa powierzchnia magazynowa. Hale budowane w tej technologii są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne.

Zastosowanie i rodzaje nowoczesnych hal stalowych

Nowoczesne hale stalowe mają szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym. Firma Ocmer zajmuje się projektowaniem i budową następujących rodzajów hal stalowych:

  • produkcyjnych
  • magazynowych
  • handlowych
  • logistycznych
  • targowych
  • sportowych
  • hal wykorzystywanych jako sortownie owoców oraz sortownie odpadów
  • hal wykorzystywanych jako chłodnie
  • hal z przeznaczeniem na stacje obsługi i kontroli pojazdów.

Hale stalowe mogą mieć różną, dostosowaną do potrzeb klienta, aranżację, tj. mogą to być:

  • hale jednonawowe
  • hale wielonawowe
  • hale przystosowane do zamontowania belek podsuwnicowych i wciągarek
  • hale o dachach jednospadowych
  • hale o dachach dwuspadowych
  • hale stalowe o konstrukcji nośnej malowanej w dowolnym kolorze wybranym przez klienta.

Generalne wykonawstwo

Firma Ocmer oferuje kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. Hale budowane są przy użyciu materiałów najwyższej jakości i z dbałością o estetyczny wygląd. Generalne wykonawstwo obejmuje: projektowanie, dostawę i montaż hali, a także pomoc i doradztwo w zakresie eksploatacji. Ponadto firma pomaga w uzyskaniu pozwoleń wymaganych podczas realizacji inwestycji. Pracownicy firmy czuwają nad tym, by wszystkie normy prawa budowlanego zostały spełnione i by cały proces budowy przebiegał sprawnie.
Firma działa w Polsce od 1994 roku, w związku z czym ma duże doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji, czego dowodem jest bogate portfolio wykonanych obiektów, zarówno dla firm, jak i prywatnych inwestorów.

Pełna oferta firmy Ocmer Sp. z o.o. dostępna jest na stronie:

http://www.ocmer.com.pl/hale/nowoczesnosc-rozwiazan-technologicznych

Chciałbyś to skomentować?