Porady

domy drewniane

Domy drewniane

Każdy z nas ma swój gust i styl. Dotyczy to wszystkich dziedzin naszego życia. Dlatego wszyscy lubią co innego. Nie ma dwóch identycznych osób. Dzięki temu możemy wybierać to, co nam się podoba najbardziej a świat jest ciekawy, barwny i żywy. Gdyby wszyscy mieli podobne upodobania, to tak naprawdę otoczenie byłoby bardzo nudne. Dlatego też ludzie pracujący w różnych zawodach starają się zrobić wszystko aby zaspokoić nasze potrzeby.
Dzisiejszym tematem będą domy. Jednak nie mam na myśli mieszkań w blokach, ani domków jednorodzinnych, ale te których praktycznie nie ma w mojej okolicy a szkoda, ponieważ według mnie są pięknie i sama chciałabym w takim zamieszkać. Chciałabym przedstawić najlepsze walory drewnianych domków i opowiedzieć o tym, dlaczego akurat one mnie oczarowały.
Kiedy widzę drewniany dom to do mojej głowy zaczynają napływać wspomnienia z urlopu w Zakopanym. Poznałam tam górali o wielkich sercach, gościnnych i serdecznych. Długie nocne godziny spędzaliśmy na wspólnych rozmowach, grach, piciu wina i śpiewie. Poznałam ich zwyczaje. Posmakowałam przepysznej kuchni. Gaździna wiedziała jakimi pysznościami nas przywitać, kiedy wracaliśmy do domu zmęczeni po długiej wyprawie górskiej i przemoknięci do suchej nitki. Nie znam ludzi tak sympatycznych i wesołych jak górale.
Przyjemnym uczuciem jest wrócić po ciężkim dniu do takiej izby, szczególnie zimą. Można z lampką wina i dobrą książką usiąść sobie w wygodnym fotelu i ogrzewać się w cieple kominka. Jeszcze przyjemniej jest wypić herbatę z ukochaną osobą i po prostu porozmawiać i pożartować. Goście, których byśmy zaprosili do takiego domku czuliby się jak w siódmym niebie.
Z drewnianym domem kojarzą mi się także baranki, krowy, owieczki, które widziałam i słyszałam przez cały pobyt w górach. Chętnie kupiłabym taki domek w Zakopanym i zamieszkałabym w nim z rodziną i dużym psem. Na górskiej polanie miałabym właśnie te zwierzątka.
Drewniane budowle z pewnością szybciej stawia się niż te murowane. Latem nie jest w nich tak gorąco a zimą stale utrzymuje się ciepło. Wnętrze takiej chatki nie jest surowe. To prawdziwa oaza spokoju. Wręcz idealna dla miłośników harmonii.
Jeżeli mieszkamy w mieście lub na wsi to możemy sprawić sobie domek na działce. Wielkością jest tak samo duży jak prawdziwy. W nim także można urządzić małe przyjęcie.
Decyzja na budowę domu z drewna jak wiadomo ma swoje plusy i minusy. Na pewną nie będzie on tak solidny jak murowany, ale z pewnością zaoszczędzimy więcej pieniędzy i szybciej będziemy mogli się do niego wprowadzić. Zawsze można wynająć ludzi, którzy w krótkim czasie zajmą się konstrukcją domu.
Mam nadzieję, że w przyszłości znajdzie się jeszcze więcej zwolenników drewnianych chałupek. Ta inwestycja może okazać się dobra zarówno dla naszego portfela jak i dla wygody. To wybór dla ludzi lubiących relaks i wyjątkowy nastrój swojego wnętrza.

1 komentarz

  1. Masz całkowitą racje. Mieszkanie w takim domu to coś cudownego.

    Odpowiedz

Chciałbyś to skomentować?